Субота 4 лютого 2023

Кваліфікаційна характеристика

    Сучасний зв'язок – складний механізм, що функціонує в системі соціально-економічного комплексу держави - є однією з найважливіших галузей народного господарства України. Високоякісна робота зв’язку має величезне значення для розвитку країни, змінення її економічної і оборонної здатності державного апарату, всебічного задоволення культурно-побутових запитів населення.
   Обираючи професію «Оператор поштового зв’язку. Оператор електрозв’язку. Касир (в банку)» матимете можливість одночасно отримати кваліфікацію з трьох названих професій.
   Підприємства зв’язку та філії банку потребують висококваліфікованих робітників. Оператори повинні уміло та високоякісно надавати послуги зв’язку та банку, бути освіченими та обізнаними в технологіях, вільно володіти українською мовою,  досконало володіти комп’ютерною та офісною технікою.
    За час навчання учні здобувають три професії:
- оператор поштового зв’язку – це робітник, який повинен знати правила надання послуг поштового зв’язку  і вміти якісно їх надавати, знати тарифи і вміти ними користуватись, бути толерантним, вихованим, стриманим.
- оператор електрозв’язку – це працівник, який повинен знати Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг, вміти якісно надавати послуги, вміти користуватись комп’ютером та знати програми, необхідні для надання послуг.
- касир банку –  це фахівець з надання банківських послуг, який порадить як можна заощадити і накопичити кошти, та взяти кредит на вигідних умовах
   Кожен випускник має змогу працевлаштуватись за однією із професій.
   Зі здобуттям повної  середньої освіти та диплома кваліфікованого робітника в нашому закладі можна продовжити навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст». Особливість підготовки таких молодших спеціалістів полягає у тому, що вона здійснюється ступенево, на базі робітничої професії  «Оператор поштового зв’язку». Фахівці цього рівня більш досконало володіють знаннями, уміннями і навичками, відповідно до нового змісту праці і нових технологій, а також знання у галузі економіки, права, комп’ютерної грамотності, екології. Це  висококваліфіковані, комунікативні, психологічно та інтелектуально підготовлені працівники, які можуть себе показати та проявити у сфері послуг. Саме таких і вимагає сьогодні УДППЗ «Укрпошта» та інші підприємства поштового зв’язку.
   Наш центр співпрацює з Одеською національною академією зв’язку  ім. О. Попова, де молодші спеціалісти можуть продовжити своє навчання на 3 та 4 курсах без здачі ЗНО для отримання повної вищої освіти.
    Після закінчення навчання випускники Центру поповнюють колективи УДППЗ «Укрпошта», ПАТ «Укртелеком», Державний спеціалізований комерційний Ощадний банк України Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської та інших областей.
    І нехай змінюється століття, нехай нові роки «приносять» нові технології, але людське спілкування завжди буде скарбом, а зв'язок і надалі підтримуватиме кращі традиції спілкування, даруючи своїм споживачам радість та можливість бути ближчими один до одного.