Зустріч з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

В середу, 27 листопада 2019 року в ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» завітали представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі в Україні.

Зустрілися зі учнями та працівниками спостерігач місії  ОБСЄ Джеймс Вільсон та  координатор роботи з медіа Івано-Франківського відділення Петро Насадюк.

Представники Спеціальної моніторингової місії висвітлили аспекти своєї роботи й загалом ОБСЄ, закцентувавши увагу на соціально й політично важливих моментах

Джеймс Вільсон ознайомив присутніх з  історією походження ОБСЄ, розглянувши карту й обговоривши різні історичні етапи становлення стану сучасного світу. У наш час ОБСЄ є найбільшою регіональною організацією з безпеки у світі і складається з 57 країн-членів. Головною причиною існування Організації з безпеки і співробітництва в Європі є консенсусне бажання уникнення війни. Після розпаду Радянського Союзу виникало чимало суперечливих питань, вирішити які можна було за допомогою діалогу. Основним аспектами співпраці стали політичний (питання озброєння й роззброєння) та економічний, найголовнішим же є питання прав людини.

Детально охарактеризувавши шлях становлення ОБСЄ, перейшли до розгляду безпосередньої діяльності спеціальної моніторингової місії. Як зауважив Джеймс Вільсон, метою роботи є збір інформації, спостереження, встановлення фактів, звітування про ситуацію з питань безпеки та сприяння діалогу між сторонами конфлікту. Одним із напрямків діяльності є спілкування з різними соціальними, етнічними та релігійними групами. Варто пам’ятати про те, що місія є неозброєною і працює по 24 години 7 днів на тиждень на всій території України.

У презентації гості висвітлили чи не всі аспекти роботи місії та загалом ОБСЄ, закцентувавши увагу на соціально й політично важливих моментах.

 

Фотогалерея

Інші фото

Онлайн

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі