Різдво – єднає…

«Україна Єдина!» - провідне гасло українського народу,

яке не стихало протягом цілого 2014 року і продовжує гучно лунати у серці кожного українця. Цю єдність намагаються знищити століттями: геноцидами, політичними репресіями, дикунськими заборонами української мови, а тепер – підлою анексію Криму та жорстокою неоголошеною війною на Сході України… Війна – завжди ламає людські долі, ненаситно впивається кров’ю , назавжди залишає слід болю у душах очевидців, але в цей час, хоча надто дорогою ціною, вона пробуджує, гартує, об’єднує українців Лівого і Правого берегів Дніпра, зміцнює братерський дух.

  Яскравим прикладом цього у передріздвяний час є приїзд вчителів та вихованців однієї із шкіл Лисичанська (Луганська область) на Тернопільщину. Ініціатором приїзду дітей з Луганщини на Різдво до Тернополя та ознайомлення із традицією святкування великого християнського свята є отець Іван Гуня – за плечима якого війна в Афганістані та служба капеланом Самооборони Майдану Тернопільщини, - сьогодні духовний наставник бійців АТО, які протистоять сепаратистам та російським найманцям. Підтримали цей проект багато людей доброї волі, зокрема: Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ, християнська спільнота освітян, вчителі та батьки ЗОШ №10,волонтери, Департамент освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації очолюваний Л.Л. Крупою та ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти». У ДНЗ «Тернопільський ПТО» гості з Луганщини перебували з 2 по 5 січня.

   Директор навчального закладу гостинно прийняв учнів та педагогів, забезпечив всіх затишними кімнатами, смачними вечерями та сніданками, а також запросив художніх керівників Центру виступити із різдвяною програмою. Колядники вітали всіх веселою колядкою, бажали мирного неба та народження Ісуса в кожному серці. До слів привітання приєдналися – директор Центру В.І. Цьох та директор департаменту освіти та науки Тернопільської ОДА Л.Л. Крупа, який подарував гостям солодощі.

   Різдвяна мандрівка дітей із Луганщини триває. Вони переповнені враженнями від гостинності, приязні, зустрічей та екскурсій, очікування різдвяної зорі та вертепів. Радісно, що в день Різдва вони єднаються з нами в колядках, а не слухають свисту куль та шуму «Градів».

Додати відгук

Захисний код
Оновити

Фотогалерея

Інші фото

Онлайн

На сайті 39 гостей та відсутні користувачі